XVI Edycja GLPH w Jezioranach

Dnia: 2020-03-02 - 2020-06-30

Puchar Ligi w ramach rozgrywek XVI Edycji Gminnej Ligi Piłki Halowej w Jezioranach zapadnie nam na długo w pamięci. I to wszystko za sprawą zespołów biorących w nim udział, ale zacznijmy o początku.

W sobotę 15.02.2020r. o godzinie 14:30 rozpoczął się turniej Pucharu Ligi, w którym mierzyło się osiem najlepszych zespołów ligi zasadniczej. Zawody rozpoczęliśmy od spotkania pomiędzy Prekarpatią Olsztyn i Lumo. Pomimo żadnej strzelonej bramki to spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i było przedsmakiem tego co czeka na później. Pierwsza niespodzianka przyszła od razu w drugim spotkaniu gdzie Polkajmy musiały uznać wyższość zespołu OKEY ulegając im 2:3. Żeby jednak było ciekawiej Polkajmy postanowiły wygrać w kolejnym spotkaniu z Prekarpatią i sytuacja w grupie A była niewyjaśniona do ostatniego spotkania, w którym pewne awansu Lumo pokonali Polkajmy 3:2.

Jeżeli mielibyśmy wskazać bardziej wyrównaną grupę w historii rozgrywek organizowanych w hali sportowej w Jezioranach to pucharowa GRUPA B jest zdecydowanie na pierwszym miejscu. W skrócie – każdy z każdym wygrał każdy z każdym przegrał i zremisował. Do ostatniej minuty ostatniego spotkania grupowego nie było wiadomo kto awansuje do półfinałów z drugiego miejsca. Cztery zespoły i każdy 4 punkty. Ostatni mecz grupowy pomiędzy Iwmarem i Zmieszanymi znakomicie wprowadził nas w atmosferę piłkarskich emocji, które towarzyszyły zawodnikom i licznie zgromadzonym kibicom na trybunach. Ostatecznie pary półfinałowe wyglądały następująco: Lumo vs. Iwmar Olsztyn i Adil Team vs. Prekarpatia Olsztyn. Czyli najlepsza czwórka ligi ponownie zmierzyła się w walce o mistrzostwo. Tym razem Pucharu Ligi.

Pierwsze spotkanie wywoływało wśród kibiców mieszane uczucia. Pomimo kontrolowania przebiegu meczu przez zespół Lumo widać było na boisku, że zawodnicy Iwmaru powalczą do ostatniej syreny i gdyby wykazali się lepszą skutecznością, a może nawet posiadali na swojej ławce rezerwowych jednego/dwóch zawodników na zmianę to spotkanie mogło mieć całkiem inny przebieg. Żółte i czerwone kartki świadczyły, że zabawa się skończyła, a zaczęła walka o zwycięstwo – na szczęście walka w ramach fair play. Zwycięstwem 4:2 Lumo stał się pierwszym finalistą.

 Podobnie było z resztą w drugim półfinale pomiędzy Adilem i Prekarpatią. Tutaj emocje wśród zawodników i kibiców wzięły górę, a niektórych chyba nawet przerosły. W trakcie 15 minut meczu – 15 fauli kumulowanych co w konsekwencji daje dla Adilu jeden przedłużony rzut karny. Dla Prekarpati cztery, z czego ostatnie dwa w ostatnich piętnastu sekundach meczu. Takich sytuacji mistrz XVI Edycji GLPH nie marnuje i rzutem na taśmę melduje się w finale pokonując Adil 3:2.

Tak więc w finale mieliśmy powtórkę z meczu otwarcia. Tym razem zawodnicy obu zespołów już trochę miej wyluzowani, a raczej bardziej nastawieni na ciężki bój. Biorąc pod uwagę spotkania w tegorocznej edycji ligi wiadomym było, że spotkania pomiędzy Lumo i Prekarpatią nie są raczej spotkaniami ze wskazaniem na konkretnego zwycięzcę. W meczu ligowym zespół Prekarpati wygrał 5:4, w grupowym zremisował 0:0 i tak jak niektórzy mogli się domyśleć w wielkim finale Pucharu Ligi przegrali 2:3.

Po ostatnim gwizdku sędziego pozostało tylko pogratulować wszystkim zawodnikom wspaniałych zawodów, a Zastępca Burmistrza – Władysław Daliga wręczył  drużynom oraz poszczególnym zawodnikom nagrody.

Klasyfikacja drużyn XVI Edycji Gminnej Ligi Piłki Halowej w Jezioranach:

 1. Prekarpatia Olsztyn
 2. Adil Team
 3. Iwmar Olsztyn
 4. Lumo
 5. Polkajmy
 6. Zmieszani
 7. Sławex
 8. Okey
 9. MKS Junior
 10. Drużyna Actimela
 11. Drink Team

Król Strzelców : Mateusz Ogonowski  - Polkajmy – 30 bramek

Najlepszy Bramkarz: Konstanty Karkulowski – Prekarpatia Olsztyn

Najlepszy Zawodnik: Artur Kostrupski

Zwycięzca Pucharu Ligi: Lumo

Dziękujemy za udział i do zobaczenia w listopadzie podczas kolejnej edycji GLPHPowrót do listy